Myjavská buchtička, Pagáčik oškvarkový

Myjavská buchtička je výrobok z kysnutého cesta, plnený tvarohovou náplňou, hrozienkami a zdobený tradičnou posýpkou, ktorú používali už naše staré mamy. Pagáčik oškvarkový je tradičný výrobok, vyrobený z mletých oškvarkov, masti a múky. Vyniká stopercentnou ručnou výrobou a je obľúbený u všetkých vekových kategórií.

Myjavská pekáreň s.r.o. bola založená v roku 1996 v Myjave. Produkcia sa zameriava na výrobu chleba, jemného, bežného, špeciálneho pečiva a cukrárenských výrobkov. Hlavnou prioritou je výroba tradičným spôsobom.

Myjavská buchtička je výrobok, ktorý sa vyrába v  pekárni od roku 2000. Je guľatého tvaru, vyrobený z kysnutého cesta. Po upečení má jemnú striedku s chuťou tvarohu a hrozienok a jemnú zlatistú kôrku s posýpkou. Podnetom na jeho výrobu bol dopyt zákazníkov po výrobku, ktorý bol klasickým tradičným koláčom, teda ho pekávali už naši starí rodičia. V minulosti tieto buchtičky nesmeli chýbať na žiadnej svadobnej, cirkevnej či inej spoločenskej udalosti, preto bolo našou snahou zachovať  túto tradíciu dodnes. Množstvo zákazníkov si buchtičky objednáva hlavne na výnimočnú príležitosť akou je svadba, či krstiny.

Pagáčik oškvarkový bol jedným z prvých výrobkov, ktorý Myjavská pekáreň s.r.o. začala vyrábať. Je vyrobený z mletých oškvarkov, masti a múky. Má jemnú striedku, chrumkavú zlatohnedú kôrku a výbornú oškvarkovú chuť. Je veľmi chutný a jeho príprava je pomerne zložitá. Šikovné gazdinky vymýšľali rôzne recepty ako využiť suroviny zo zabíjačky, ktoré im zostali a tak vznikol recept na tradičný oškvarkový pagáč. Hlavné suroviny ako múka a jedlá soľ boli dostupné a stačilo teda už len pridať oškvarky a masť. Vznikol tak chutný recept, ktorý naša firma využíva dodnes. V minulosti mali pagáčiky nezabudnuteľnú chuť, keďže boli pečené v klasickej peci na drevo. Do dnešnej doby veľa myjavských gazdiniek pečie tieto pagáčiky podľa receptu svojich starých mám. Produkt získal národné ocenenie Dekrét Cechu pekárov a cukrárov západoslovenského kraja -  „Veľmi dobrý pagáč roku 2014“. 

 

Kontakt:

Myjavská pekáreň s.r.o.
Riaditeľ: Ing. Vladimír Bendžík
Kontaktná osoba: p. Soňa Tomašechová
Dolná štvrť 884/18
Myjava 907 01
tel. č: 034/621 40 62
mobil: 0902 975 153
e-mail: myjavskapekaren@mail.t-com.sk

Hodnotiť tovar

najlepšie hodnotené produkty, služby a zážitky

Regionálne značky