Myjavský pršut, Sviatočná klobása Svaman

Myjavský PRŠUT je výrobok, ktorého unikátnosť spočíva v špeciálnej úprave mäsovej suroviny – jemné tukové krytie na povrchu každého kusu výrobku. Značný podiel ručnej práce dáva výrobku pridanú hodnotu, keďže každý jeden kus je svojim spôsobom originál. Sviatočná klobása SVAMAN je vyrobená tradičnými technologickými postupmi – údením studeným dymom a sušením. Sú v nej použité iba kvalitné mäsové suroviny a prírodné koreniny.

SVAMAN spol. s r. o. bola založená v roku 1991 a je dlhoročným producentom mäsových výrobkov. Jej činnosť je zameraná na výrobu mäsových výrobkov rôznych kategórií. Spoločnosť je taktiež producentom čerstvého bravčového a hovädzieho mäsa resp. bravčových polovíc a hovädzích štvrtí. Prezentuje dlhoročnú tradíciu mäsiarskeho remesla aj používaním pečate, ktorú využívali už prví mäsiarski majstri z mäsiarskeho cechu v roku 1726.

Myjavský PRŠUT je produkt vyrobený z celého špeciálne upraveného kusu mäsa – bravčové karé a spodný šál (bravčové stehno). Špeciálna úprava znamená, že toto mäso má na povrchu jemné tukové krytie, v hrúbke 1 až 1,5 cm, ktoré mu dáva špecifický charakter. Podiel základnej suroviny (bravčové mäso) výrobku tvorí 95 % z celkovej hmotnosti hotového výrobku. V neposlednom rade je pri jeho výrobe značný podiel ručnej práce a minimalizácia použitia strojov a zariadení, čím sa odlišuje od výrobkov podobného typu. Takto upravené mäso sa obalí zmesou korenín a solí a po určitej dobe je vyúdené studením dymom a dozrieva v sušiarni. Produkt získal národné ocenenie Značka kvality SK Gold v roku 2014.

Sviatočná klobása SVAMAN patrí medzi trvanlivé údené výrobky. Vyznačuje sa starostlivo vybranými kvalitnými mäsovými surovinami, chuťou po zmesi prírodných korenín, použitím prírodného obalu – bravčového čreva a vôňou po údení. Mäsové suroviny sa podľa pracovného postupu zomelú a spolu s koreninami sa miešajú v miešacom stroji. Pri výrobe tejto klobásy sa používajú iba tradičné technologické postupy, spomínané údenie studením dymom a zrenie v sušiarni.

 

 

 

 

Kontakt:

SVAMAN spol. s r.o.

Ing. Milan Majtán

Brezovská 449/18
907 01 Myjava
tel. č: +421 34 621 40 48

mobil: 0907 280 920

e-mail: svaman@svaman.sk

www.svaman.sk

Hodnotiť tovar

najlepšie hodnotené produkty, služby a zážitky

Regionálne značky